איך לבחור ספק אינטרנט ביתי?

ספק אינטרנט ביתי

חשוב לבחור בספק אינטרנט אמין, איכותי וכזה שיספק לכם את השירות הנדרש לכם, במחיר הטוב ביותר ועם שירות הלקוחות הטוב ביותר. בדרך כלל המשולש הזה של שירות, מחיר ואיכות המוצר אינו יכול להתקיים במלואו. כלומר אם השירות הוא טוב והמוצר איכות סביר להניח שהמחיר יהיה גבוה יותר, אם המחיר נמוך והמוצר איכותי סביר שהשירות יהיה פחות זמין או פחות טוב ואילו השירות הוא טוב והמחיר מוזל ייתכן והמוצר לא ממש איכותי. בכל הקשור לבחירת ספק אינטרנט ביתי הבחירה שתעשו עשויה להשפיע לא רק על העלות החודשית שלכם אלא על חוויית השימוש שלכם באינטרנט ואיכות השירות שתקבלו במקרה של תקלות.

מה פוטנציאל הגלישה באזור שלכם?

ספק האינטרנט שלכם מאפשר לכם להתחבר לאינטרנט בהתאם למהירות הגלישה שאתם רוצים על גבי תשתיות התקשורת הקיימות בביתכם ובאזורכם. בערים הגדולות למשל יש כבר במקומות רבים תשתיות סיבים אופטיים הנחשבים לתשתית המתקדמת בעולם המאפשרת חיבור לאינטרנט במהירות שלא הכרנו. ביתר חלקי האינטרנט יש את תשתיות התקשורת של בזק והוט כאשר לבזק יש את הפריסה הארצית הרחבה ביותר. לא פעם שמענו מלקוחות המתלוננים שספק האינטרנט גובה מהם כסף עבור חבילה במהירות מסוימת (לדוגמה חבילה של 100 מגה) אך בפועל גולשים במהירות נמוכה בהרבה (למשל 40 מגה). אז יש לכך 2 סייגים שאתם צריכים לבדוק:

  • הראשון הוא האם התשתית שבאזור שלכם מאפשרת גלישה במהירות שאתם רוצים. לדוגמה אם אתם משלמים על חבילת גלישה של 100 מגה, האם התשתיות באזורכם מאפשרות גלישה במהירות של 100 מגה? 40 מגה? או 1000 מגה? במידה והתשתיות מאפשרות גלישה עד 40 מגה אז גם אם תשלמו על חבילה שהיא "עד 100 מגה" אתם תשלמו יותר כסף אבל בפועל תקבלו את המהירות המקסימלית האפשרית באזורכם שהיא כאמור במקרה הזה 40 מגה.
  • הדבר השני שאתם רוצים לבדוק הוא כמות המכשירים המחוברים לאינטרנט שלכם. כל מכשיר נוסף שמתחבר לאינטרנט גובה חלק מעוגת המהירות של האינטרנט שלכם. המחשב שאליו מחובר המודם הראשי יהיה בעל נתח מהירות הגלישה הגבוה ביותר, אולם כל מכשיר נוסף שיתחבר באמצעות WIFI או נתב אלחוטי ינגוס במהירות הגלישה הכללית שלכם. לכן אם למשל האינטרנט שלכם הוא 100 מגה ויש 3 טלוויזיות עם שירותי סטרימינג מבוססי אינטרנט + 2 מחשבים נוספים המחוברים לרשת האינטרנט, אז הגיוני שאחד המחשבים יהיה עם גלישה איטית בהרבה מ100 מגה.

בדיקת המלצות:

המלצה נוספת שלנו היא לבחון המלצות של חברים, בני משפחה ואנשים קרובים או אפילו להיעזר בחוכמת ההמונים באמצעות פייסבוק או רשת חברתית אחרת. להעלות פוסט למשל מה עדיף? טריפל סי ספקית אינטרנט עם שירותי אינטרנט חכם? או חברה אחרת והשירותים שהיא מציעה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
qa ללא ניסיון
רוצים לדעת איך תוכלו להשתלב בעולם ההייטק ללא ניסיון? תשמחו קודם כל לדעת כי אין צורך שתעברו לימודים...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021
פענוח המשמעת: נבכי לימודי בניית אתרים
בעידן הממוקד בדיגיטל של היום, אתרי אינטרנט משמשים גם כשער וגם הפנים של עסקים, יוזמות ומותגים אישיים....
קרא עוד »
אוג 12, 2023
מתכנת וורדפרס – מה זה בעצם?
אחד המונחים הפופולאריים ביותר בתחום בניית אתרים, הוא מתכנת וורדפרס. לא מעט אנשים מחזיקים בתואר הזה,...
קרא עוד »
פבר 27, 2020