לשון הרע – לעשות את זה נכון

לשון הרע

כשאנחנו רוצים להגיש תביעה כנגד אדם מסוים בגין לשון הרע, עלינו לדעת כיצד לעשות את זה. אנחנו צריכים לדעת איך לייצר את תהליך התביעה בצורה נכונה, בשביל שנוכל להגיע מוכנים, בין אם זה להליך הקדם משפטי ובין אם זה להליך המשפטי עצמו.

צריך לזכור, החלטה להגיש תביעה על לשון הרע, מתקבלת אצלנו הרבה פעמים אחרי שאנחנו בוחנים את ההשלכות של התהליך מבחינתנו. אנחנו בוחנים איך הוא ישפיע עלינו וכן, מה הסיכוי שלנו להצליח בתביעה. אין טעם לגשת להליך שהוא מורכב מבחינה משפטית ולא תמיד משתלם מבחינה כלכלית, אם אנחנו לא בטוחים שרוב הסיכויים לנצח, נמצאים בצד שלנו.

מן הסתם, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שאכן ננצח אבל אם יש לנו קייס מספיק חזק ואנחנו יודעים כיצד להעצים אותו, אז נגדיל בכך את הסיכוי שלנו בסופו של דבר.

חשוב לציין עוד היבט והוא, אם אנחנו רוצים להצליח בתביעה, אזי שעלינו לעשות תיאום ציפיות עם עצמנו וכן עם עורך דין לשון הרע, מה בדיוק אנחנו מצפים, מה אנחנו רוצים ויכולים להשיג בתביעה כזו.

כיצד מגיעים מוכנים לתביעה

אנחנו צריכים לאסוף את כל החומר, לגבי הדברים שנאמרו עלינו, על ידי מי, היכן הם נאמרו, וכן באיזה הקשר. אם הדברים נאמרו בהקשר של סאטירה נניח, אז יהיה מאוד קשה להוכיח לשון הרע, לעומת זאת, אם הדברים נאמר בהקשר רציני, אז מן הסתם יהיה הרבה יותר פשוט להוכיח את זה.

כמו כן, אנחנו צריכים להוכיח נכונות אמיתית להגיע לפשרות, הסכמות עם הצד השני, ולא למהר להליך משפטי. שופטים רבים מעדיפים שהצדדים ינסו להגיע להסכמות ביניהם, ולא לגשת מיד אל בית המשפט.

נכתב בשיתוף עורך דין אהוד פאי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימודי פיתוח אפליקציות לילדים
עולם פיתוח התוכנה הוא עולם דינמי ונע במהירות. כתוצאה מכך, חשוב מאוד להחזיק את הכלים והטכנולוגיות...
קרא עוד »
דצמ 17, 2022
טיפים לבחירת מפתח האפליקציות הנכון
לכל חברה נחשבת ולכל בית עסק יש היום אתר ברשת האינטרנט אבל אם עד לפני זמן לא רב זה היה מספיק, הרי שהיום...
קרא עוד »
אפר 17, 2019
מה זה ?erp
אם תהיתם לעצמכם מה זה erp אנו כן כדי לתת הסבר בנושא.Erp (Enterprise Resource Planning) זו בעצם תוכנה ארגונית העוזרת...
קרא עוד »
פבר 20, 2019