לשון הרע – לעשות את זה נכון

לשון הרע

כשאנחנו רוצים להגיש תביעה כנגד אדם מסוים בגין לשון הרע, עלינו לדעת כיצד לעשות את זה. אנחנו צריכים לדעת איך לייצר את תהליך התביעה בצורה נכונה, בשביל שנוכל להגיע מוכנים, בין אם זה להליך הקדם משפטי ובין אם זה להליך המשפטי עצמו.

צריך לזכור, החלטה להגיש תביעה על לשון הרע, מתקבלת אצלנו הרבה פעמים אחרי שאנחנו בוחנים את ההשלכות של התהליך מבחינתנו. אנחנו בוחנים איך הוא ישפיע עלינו וכן, מה הסיכוי שלנו להצליח בתביעה. אין טעם לגשת להליך שהוא מורכב מבחינה משפטית ולא תמיד משתלם מבחינה כלכלית, אם אנחנו לא בטוחים שרוב הסיכויים לנצח, נמצאים בצד שלנו.

מן הסתם, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שאכן ננצח אבל אם יש לנו קייס מספיק חזק ואנחנו יודעים כיצד להעצים אותו, אז נגדיל בכך את הסיכוי שלנו בסופו של דבר.

חשוב לציין עוד היבט והוא, אם אנחנו רוצים להצליח בתביעה, אזי שעלינו לעשות תיאום ציפיות עם עצמנו וכן עם עורך דין לשון הרע, מה בדיוק אנחנו מצפים, מה אנחנו רוצים ויכולים להשיג בתביעה כזו.

כיצד מגיעים מוכנים לתביעה

אנחנו צריכים לאסוף את כל החומר, לגבי הדברים שנאמרו עלינו, על ידי מי, היכן הם נאמרו, וכן באיזה הקשר. אם הדברים נאמרו בהקשר של סאטירה נניח, אז יהיה מאוד קשה להוכיח לשון הרע, לעומת זאת, אם הדברים נאמר בהקשר רציני, אז מן הסתם יהיה הרבה יותר פשוט להוכיח את זה.

כמו כן, אנחנו צריכים להוכיח נכונות אמיתית להגיע לפשרות, הסכמות עם הצד השני, ולא למהר להליך משפטי. שופטים רבים מעדיפים שהצדדים ינסו להגיע להסכמות ביניהם, ולא לגשת מיד אל בית המשפט.

נכתב בשיתוף עורך דין אהוד פאי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרים – הדבר הכי חשוב לדעת
פיתוח אתרים הוא מונח רחב המתייחס לתהליך של עיצוב, פיתוח ותחזוקה של יישומי אינטרנט. פיתוח אתרים קיים...
קרא עוד »
יונ 30, 2022
ייעוץ זוגי ברחובות, לזוגיות טובה יותר
מערכות יחסים הן החלק החשוב ביותר בחיינו. הם משפיעים על האושר, ההצלחה והבריאות שלנו. לכל אחד יש מערכת...
קרא עוד »
אפר 10, 2023
מתכנת וורדפרס – מה זה בעצם?
אחד המונחים הפופולאריים ביותר בתחום בניית אתרים, הוא מתכנת וורדפרס. לא מעט אנשים מחזיקים בתואר הזה,...
קרא עוד »
פבר 27, 2020