טעויות נפוצות בבחירת מילות מפתח

בחירת מילות מפתח

ככה פתאום באמצע החיים החלטתם לשנות את תחום הקריירה שלכם מזה 15 שנים, ולצאת לדרך חדשה בתחום שיעניק לכם יותר עניין, הנאה וערך. למרות שעבדתם בחברת הייטק מצליחה מזה עשר שנים, תחום החינוך בארץ נראה לכם הרבה יותר אטרקטיבי ובעל שליחות אישית שאתם מוכרחים לעשות.

> קבלו 3 סיבות ללמוד קידום אתרים

אך כמו כל איש חינוך בארץ, גם אתם רואים כי השכר אינו מספק כלל. במיוחד לא למי שכרגע יצא משכר בעל חמש ספרות בתחום ההייטק. כדי לנסות לגשר על אותם פערי משכורות, ולהישאר בתחום החינוך האהוב עליכם, החלטתם להעביר שיעורים פרטיים לתלמידים מתקשים שצריכים עזרה בשעות אחרי הצהריים, וגם עבור סטודנטים לפני תקופת המבחנים שלהם.

כדי לפרסם שאתם כעת מעבירים גם שיעורים פרטיים לקהל הרחב, וכך להביא לקוחות והכנסה, שילמתם לחברה מקצועית שתבנה לכם אתר תדמית יפה ואיכותי וגם השקעתם לא מעט כסף עבור הקידום של האתר במנוע החיפוש. הסבירו לכם שעניין הקידום באינטרנט לוקח זמן, אבל כבר יותר מחצי שנה ואין תוצאות ופניות. מדוע זה כך?

מהן מילות מפתח

אחד מהדברים הראשונים שכל מקדם אתרים עושה כדי לקדם אתר כזה א אחר, הוא לערוך מחקר מונחים על מילות המפתח של כל אתר. אותן מילות מפתח אלו הביטויים שגולשים ברחבי הרשת מקלידים בשורת החיפוש, כדי לדלות את המידע שהם מחפשים מאתרים שונים.

כדי שאתר יהיה מקודם באינטרנט בצורה טובה, איכותית ובעלת תוצאות, מילות המפתח שבהן הוא מקודם מוכרחות להיות רלוונטית לתחום בו הוא עוסק. לדוגמה, אותו אתר של המורה שמעביר שיעורים פרטיים צריך לכלול ביטויים שקשורים לתחום שלו כמו "שיעור פרטי", "שיעורים פרטיים", "לימודים פרטיים" ועוד.

כיצד בוחרים מילות מפתח רלוונטיות

גוגל מעניק לכל אותם בעלי אתרים, אנשי שיווק ומקדמי אתרים כלי יעיל ואפקטיבי לצורך בחירה והתאמה של מילות מפתח רלוונטיות לעסק ולאתר שלהם. כך ניתן להזין מילת חיפוש באותו כלי, ולקבל מידע וסטטיסטיקות בנוגע לאותה מילה כמו שיעורי החיפוש שלה באותו חודש, כמה היא פופולרית בקרב הגולשים ומהי התחרותיות עליה בין האתרים השונים.

אחת מהטעויות הנפוצות של בעלי אתרים רבים בעת קידום בגוגל היא להתמקד בעיקר במילת מפתח אחת, מקסימום שתיים, ואותה לקדם באופן שוטף. למרות שאותה מילת מפתח היא מדויקת ופופולרית בקרב הגולשים, היא לבדה אינה תוכל לספק לאתר את התנועה שהוא מעוניין בה. לכן, מומלץ לבחור כמה מילות מפתח כלליות ולא "להתקבע" על הפופולריות ביותר.

טעות נוספת ונפוצה היא חוסר שימוש בביטויי זנב ארוך. ביטויים אלו הם מילות מפתח המכילות לפחות 4 מילים שונות, לדוגמה כאשר גולשים מחפשים מסעדה באזור מגוריהם – הם יקלידו בשורת החיפוש "מסעדות מומלצות ופתוחות באזור תל אביב". לכן, מומלץ לבחור גם ביטויי זנב ארוך רלוונטיים הקשורים לאתר ולעסק לצורך מיקוד ספציפי לאותם גולשים, ולא לבחור רק בביטויים קצרים וכלליים יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך עובדת סליקה באינטרנט
כל בעל עסק או בעל מקצוע שמכבדים את עצמם, מחזיקים ברשותם אתר אינטרנט או עמוד פייסבוק, דרכם ניתן לרכוש...
קרא עוד »
דצמ 01, 2019
מה הוא התהליך המלא לבדיקת שימושיות
אחת הבדיקות החשובות ביותר שיש לבצע על מנת לבחון חווית משתמש של מוצר, בטרם מוציאים אותו לשוק, זו בדיקת...
קרא עוד »
ספט 21, 2019
מהו מטבע הקריפטו של פייסבוק?
המאמר באדיבות https://www.bitsofgold.co.il בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים שמים לב למטבעות וירטואליים, בעוד...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019