איך עובדת סליקה באינטרנט

סליקה באינטרנט

כל בעל עסק או בעל מקצוע שמכבדים את עצמם, מחזיקים ברשותם אתר אינטרנט או עמוד פייסבוק, דרכם ניתן לרכוש מוצרים או שירותים. בצורה כזו, הם מאפשרים לגולשים שלהם לבצע עסקאות באינטרנט, מכל מקום, בכל זמן, דרך מכשירים שונים, מבלי שהם צריכים להגיע אל העסק באופן פיזי בשביל לבצע את העסקה.

לשם כך, זה לא מספיק רק להחזיק חנות וירטואלית או מערכת דומה. לשם כך, יש לאפשר סליקה של כרטיסי אשראי בצורה נוחה ובטוחה. לכן, כל בעל עסק או בעל מקצוע, שרוצים למכור מוצרים או שירותים דרך האינטרנט, צריכים להתחבר אל מערכת של חברת סליקה, כזו שתאפשר להם לקבל כסף דרך כרטיסי אשראי.

לפני שנסביר כיצד זה פועל, איך זה עובד בפועל, חשוב להדגיש, האופציות החלופיות לכך, הן הרבה פחות ידידותיות, הרבה פחות נוחות וכן פחות שימושיות במובנים רבים. למשל, אפשר להשתמש באופציה של העברת כסף דרך חשבון בנק, אפשר להשתמש במערכת של פייפאל, וכן אפשר לדרוש מהלקוח להזמין את המוצר באינטרנט, אך להגיע אל העסק פיזית בשביל לשלם. מן הסתם, מרבית הלקוחות יעדיפו לשלם באשראי, יותר פשוט ויותר נוח.

איך זה מתבצע בפועל

מערכת סליקה באינטרנט היא מאוד פשוטה ונוחה. בשלב הראשון, הלקוח ממלא את הפרטים שלו באתר, הוא מציין את פרטיו האישיים כפי שהם מוכרים בחברת האשראי ולאחר מכן הוא ממלא את פרטי האשראי. הכל מתבצע בעמוד מאובטח שמכיל תקנים מחמירים של אבטחה שייצרו חברות האשראי. זאת בשביל להימנע מהדלפה וגניבה של מידע.

בשלב השני, חברות האשראי מקבלות את הפרטים שהלקוח מקליד, בודקות אותם בצורה מהירה, ומעבירות דיווח לחברות הסליקה האם ניתן לסלוק את הכרטיס. במידה וכן, אז מתבצעת סליקה במקום, כמובן שהסליקה מתבצעת על פי הנתונים מבלי שיש לחברה את הכרטיס ביד.

לאחר מכן בעל העסק מקבל אישור על העסק, הוא מקבל אישור שהכרטיס עבר, וכך הוא יכול להעביר את המוצר את השירות אל הלקוח שלו. הכל מתבצע תוך שניות ספורות, באופן יסודי ומהיר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת בילינג איכותית
לכל עסק, חברה, וארגון, הניהול העסקי ובמיוחד הפיננסי תמיד חייב להתקדם. הלקוחות שלנו מצפים לקבל תגמול...
קרא עוד »
ספט 15, 2020
ירון מוראדי: הקשיבו לתחושות הבטן שלכם כי זה הניסיון שלכם שמדבר
יש כל כך הרבה נסיבות כשאתם צריכים לקבל החלטה בחברה. אחד הדברים שתמיד חשובים זה מה תחושת הבטן שלכם...
קרא עוד »
אוק 18, 2022
תיקון מחשבים – מה חשוב לדעת?
מחשבים דורשים הרבה מאוד תיקונים. אז זה לא שכל שני וחמישי יש לבצע בדק בית ולתקן את המחשב. אך אפשר לומר...
קרא עוד »
אוק 22, 2020