באיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד תכנות?

לימודי תכנות מאפשרים לילדים ללמוד שפה חדשה. שפה השולטת במרחב הדיגיטלי, שהולך ומשתלט על היבטים מגוונים ורבים של העולם. נהוג לחשוב כי מדובר על שפה מורכבת, מבוססת טקסט, שצריך בסיס ידע רחב כדי להבין אותה, אבל האם זה נכון?

ללמוד תכנות כמה שיותר מוקדם

לימוד שפות תכנות מסורתיות אמנם מצריך ידיעת שפה בסיסית, כי באמת מדובר על קודים מבוססים טקסט, המצריכים היכרות ויכולת להבין את התפקיד והמקום של אותיות ומילים.

אבל בפועל, אפילו ילדים בגילאי גן יכולים ללמוד תכנות.

קיימות שפות תכנות פשוטות, עם קודים מבוססים צורות, המאפשרים לילדים קטנים לבנות שרשראות, רצפים ולולאות של קטעי קוד מובנים, כדי לכתוב תוכנה.

לכן, אפילו ילדים בגן יכולים ללמוד שפת תכנות מותאמת לגיל וליכולת שלהם. לקריאה אודות חוג יוניטי לילדים

כמובן שהוראת שפות תכנות לילדים, במיוחד ילדים קטנים, צריכה להתבצע על ידי מדריכים מיומנים ומקצועיים, בדגש על יכולת לעבוד עם ילדים כה צעירים.

למה כדאי ללמוד תכנות בגיל צעיר כל כך?

כאמור, לימודי תכנות הם לימודי שפה. שפה שהופכת יותר חיונית עם הזמן. אבל ילדים בגן לא צריכים ללמוד תכנות כדי לפתח אפליקציות, אלא כדי לפתח יכולות חשיבה מתקדמות, לפתח יכולת יצירתית לפתרון בעיות, לרכוש כישורים חברתיים נוספים במהלך למידה עם ילדים בעלי מכנה משותף, ואף לפתח ביטחון עצמי מתוך חווית הצלחה במסגרת השתתפות בתהליכי תכנות מותאמים לגילם.

לסיכום

לימודי תכנות לילדים לא בהכרח מיועדים לצורך הכשרת הדור הבא בהייטק, אלא בעיקר לצורך פיתוח יכולות חיוניות, שיעזרו להם להשתלב טוב יותר בעולם הדיגיטלי ובכלל.

כישורים שיעזרו להם להתמודד עם בעיות באופן יצירתי, לראות את העולם מזווית ראיה רחבה יותר ואף ליצור קשרים חברתיים יותר בקלות. מידע נוסף באתר https://www.leaplearner.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 פתרונות אבטחה ותקשורת שמומלץ להחזיק בעסק
כל עסק חייב להחזיק ברשותו מערכות עם פתרונות אבטחה ותקשורת שונים המסייעות לו בניהול הפעילות השוטפת....
קרא עוד »
אוק 27, 2020
כיצד רשת PBN יכולה לסייע בקידום בגוגל?
עסקים רבים מבינים כי הם צריכים להקים אתר אינטרנט אשר יאפשר להם לעבוד בצורה הטובה ביותר שיש ולמכור את...
קרא עוד »
דצמ 26, 2018
אופיס פרוץ – האם כדאי להשתמש?
רבים משתמשים בתוכנת אופיס שהינה הפופולארית ביותר הקיימת בשוק. היא מתאימה לעסקים, למשקי בית, לתלמידים...
קרא עוד »
מאי 31, 2022