גישור גירושין – איך זה יכול לעזור לכם

תהליך גירושין הוא תמיד דבר מורכב, אפילו אם הוא נעשה בצורה ידידותית ונעימה בין הצדדים. אז אדרבא, אם הוא לא נעשה בצורה כזו, אז זה יכול להיות תהליך מאוד לא נעים, לא פשוט וברוב המקרים גם מכוער שמשאיר הרבה מאוד טראומות, לא רק בקרב בני הזוג אלא גם בקרב הילדים שנאלצים להתמודד עם הסיטואציה. 

לכן בשנים האחרונות התפתחה פרקטיקה, שגם קיבלה גושפנקא מטעם המדינה, לנסות לייצר תהליך גירושין בצורה הרבה יותר ידידותית ונעימה לכל הצדדים. מדובר על תהליך גישור גירושין

בשביל להבין את מהות התהליך, צריך להסביר בתחילה שתי נקודות. ראשית, אין מדובר בשלום בית ובמטרה להשאיר את בני הזוג ביחד. המטרה היא שידעו לנהל את התהליך בצורה שלווה וטובה. שנית, מה זה גישור בכלל? ובכן, מדובר על תהליך לא שיפוטי שעוברים שני צדדים במטרה להגיע להסכמות, על מנת שלא להגיע למשפט או לתהליכים בהם כל אחד מהצדדים עלול להפסיד יותר. המטרה היא, ששניהם ירוויחו מהתהליך, גם אם לא יקבלו את כל מה שהם רוצים. 

כיצד גישור גירושין יכול לעזור 

הרעיון שעומד מאחורי גישור גירושין הוא, להימנע מתהליך שיתבצע בבית משפט, אז השופט יצטרך להכריע בין הצדדים, ולהגיע להסכמות ביניהם באמצעות מגשר שיעזור להם בתהליך הסכם גירושין.

בצורה כזו, כל צד מציג מה חשוב לו, מה רלוונטי מבחינתו, ובסופו של דבר שני הצדדים מנסים להגיע להסכם שיהיה מקובל על שניהם. זה טוב עבורם וזה בוודאי טוב עבור הילדים שלהם. כך יש להם מוטיבציה לקיים את ההסכם, אך חשוב לא פחות, בצורה כזו הם יכולים להמשיך לקיים קשר מסוים אחד עם השנייה, בלי לחיות בתחושת כעס הדדי. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית אתרים

פיתוח אתרים הוא מונח המשמש לתיאור תהליך העיצוב, הבנייה והתחזוקה של אתרים. פיתוח אתרים הוא תחום שמשתנה ללא הרף הדורש הרבה מיומנויות וידע כדי להצליח.

קרא עוד »

TWB DIGITAL

המשימה של חברת בניית אתרים היא לספק מגוון שירותים לקהילה העסקית. חברת TWB DIGITAL מספקת שירותים איכותיים כבר שנים והמודל העסקי שלה מבוסס מאוד. הסיבה

קרא עוד »